Dětské dílničky

Dovolte, abych se s vámi podělila o něco magického, co mě naprosto pohltilo. Něco, co září tisícem barev, a přitom je tak jednoduché, že to zvládne každé dítěJmenuje se to tečkování, výtvarná technika, která je jako čarovný klíč k tajné zahradě vaší a dětské kreativity.

Když jsem poprvé spatřila obrázky vytvořené touto technikou, byla jsem fascinována. Věděla jsem, že to musím se svými dětmi zkusit. A zkusila a zcela jsem tečkování propadla. Děti milují tvůrčí hry a tečkování je tak intuitivní, že se do něj zamilují na první pohled. Je to cesta, jak jim ukázat, že umění je všude kolem nás a že každý z nás je umělec.

Není to jen o výtvarné technice. Je to o radosti ze společného tvoření. Je to o tom, jak prostřednictvím umění můžeme navázat hlubší vztah s našimi dětmi a pochopit jejich svět.

Je čas to zkusit. Je čas tvořit tečky. Tak co na to říkáte? Jste připraveni objevit svůj vlastní vesmír plný barev a tvořivosti? Jsem přesvědčena, že ano. A věřte mi, bude to nezapomenutelné dobrodružství.

A já vám s tím ráda pomohu. Pravidelně jezdím na dětské dílničky, budu moc ráda, když mě na některé navštívíte.  

Maker Faire 11.11.2023, Olomouc

 Jsem „maker“. Na Svatého Martina jsem se poprvé zúčastnila olomouckého veletrhu Maker Faire. Vůbec to není pouze „vědátorská“ akce, jak jsem si myslela. Mnoho makerů prezentuje i řemeslo nebo umění a já jsem moc ráda, že jsem mohla nadchnout tečkami mnoho dětí a maminek. Děkuju za všechny dílničky i milá slova.
Jo, a na žádné jiné akci jsem nedostala tolik otázek na můj hledáček středů! No jo, to se pozná, že člověk přišel mezi koumáky 🙂
Přejít nahoru